پرستاری از سالمند در منزل

خدمات پرستاری(مراقبت و نگهداری)از سالمند در منزل

با مدرینته شدن جوامع و مشغله‌های فراوان ، دیگر برای فرزندان مقدور نیست تا شخصا از سالمندان عزیزشان مراقبت و نگهداری نمایند. با توجه به این موضوع و مشکلات سنین سالمندی، نیاز به پرستار سالمند در منزل احساس میشود. قطعا یکی از دغدغه های خانواده ها گرفتن پرستار قابل اطمینان و دلسوز میباشد که .شرکت پرستاری حامیان همراه با تیمی مجرب از پرستاران سالمند در منزل و بیش از 10 سال تجربه به صورت تخصصی آماده ارائه خدمات در این حوزه به شهروندان تهران و سایر شهرها می‌باشد.

وظایف پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند به شخصی اطلاق می‌شود که بطور کلی وظیفه مراقبت و نگهداری و انجام امور شخصی سالمند در منزل را به عهده دارد. به لحاظ علمی سالمندان به سه گروه سالمند مستقل، نیمه مستقل و وابسته تقسیم بندی میشوند.مرکز حامیان همراه با توجه به شرایط و وضعیت جسمانی سالمند پرستار مناسب اعزام مینماید.
رسیدگی به نظافت شخصی سالمند و استحمام آن
از کارهایی که انجام آن در سن سالمندی به دلیل کم توانی ، ناتوانی و همچنین مشکلات حرکتی برای سالمندان بسیار مشکل است، استحمام و مربوط به نظافت شخصی ،رفتن به توالت و طهارت میباشد.. سالمندانی که به دلیل مشکلاتی همچون بی اختیاری ادرار و … نیاز به ایزی لایف را دارند،از وظایف دیگر پرستار سالمند میباشد.

مراقبت و نگهداری از سالمند
مراقبت و نگهداری از سالمند، ارتباط دوستانه و صمیمی با سالمند یکی از مهمترین وظایف پرستار سالمند است. این امر موجب می‌شود تا سالمندان عزیز کمتر در معرض افسردگی‌ و دلتنگی های دوران سالمندی قرار بگیرند.
اوقات فراغت و فراهم آوردن لحظات مفرح برای سالمند
از نیازهای اساسی دوران سالمندی، نیاز به تفریح و حضور در اجتماع است. در صورت توافق و رضایت کارفرما پرستار به اتفاق سالمند میتواند ساعتی از روز را به گردش در فضای پارک یا مکان مورد علاقه سالمند بگذراند . همچنین فعالیت‌های سرگرم کننده در منزل همچون، تماشای فیلم و مطالعه کتاب ،سالمند را همراهی نماید.
انجام امور منزل در حد متعارف
نیروی اعزامی ضمن خدمات مراقبتی از سالمند، امور منزل را نیر در حد متعارف انجام می دهد. این وظایف شامل: آماده کردن و پختن غذای روزانه متناسب با رژیم غذایی،نظافت و تمیز نگاه داشتن منزل،، شستشوی ظروف غذا و همچنین پذیرایی از مهمان در حد عرف می‌باشد.

خرید
خرید در حد تهیه مواد اولیه غذایی ، وسایل نظافتی و بهداشتی ،و تهیه دارو از داروخانه در صورت درخواست کارفرما به عهده پرستار میباشد.
بررسی و رسیدگی به وضعیت درمانی سالمند
سالمند تحت نظر پزشک باشد و از داروهای خاصی استفاده می‌کند، پرستار حسب زمانبندی تعریف شده توسط پزشک معالج دارو به بیمار یادآوری می‌کند و وظیفه دادن دارو را برعهده میگیرد. . علاوه بر این پرستار سالمند موظف است در صورتیکه سالمند نیاز به تزریقات ، سرم تراپی و هر گونه امور تخصصی پرستاری و توانبخشی را داشته باشد پرستار با کسب اجازه از فرزندان سالمند با کارشناسان شرکت تماس گرفته و پس از هماهنگی با کارفرما از طرف موسسه کارشناس پرستاری،فیزیوتراپ،روانشناس و یا کاردرمانگر اعزام میگردد.